نمایش اخبار

گزارش مسئولیت اجتماعی مپنا بویلر منتشر شد

شنبه 05 آبان 1397
print

شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا، پس از گروه مپنا و به عنوان اولین شرکت زیرمجموعه گروه، گزارش مسئولیت اجتماعی خود را با عنوان" ارزش آفرینی برای همگان؛ رویکری °360" بر اساس استاندارد جهانی GRI (Global Reporting Initiative) و در سطح الزامات جامع (comprehensive) تهیه و منتشر کرده است.

اولین گزارش مسئولیت اجتماعی مپنا بویلر، به همت واحد ارتباطات و با همکاری تمام واحدهای سازمانی شرکت، در هفت فصل، با عنوان‌های نیمرخ شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا، راهبری مسئولیت اجتماعی، تعامل اثربخش با ذینفعان، کیفیت زندگی کارکنان، رضایت زیست‌محیطی و اجتماعی جامعه، قانون‌مداری و ارتقای درستی کسب و کار و پایداری اقتصادی برای ذینفعان، و 158 صفحه تهیه شده است و هم‌اکنون در صفحه مسئولیت اجتماعی وب‌سایت شرکت اینجا کلیک کنید در دسترس عموم قرار دارد.

شایان ذکر است گزارش‌های مسئولیت اجتماعی با تکیه بر اصل شفافیت و پاسخگویی سازمانی در قبال کلیه ذینفعان، اطلاعات مرتبط با حوزه پایداری سازمان را به طور منظم و داوطلبانه بر اساس معیارهای استانداردهای مرتبط به اطلاع همگان می‌رساند. چنین گزارشی علاوه بر اطلاع‌رسانی موارد مورد نیاز حوزه پایداری به همگان، موجب ایجاد تعهد داوطلبانه سازمان جهت ایجاد بهبود مستمر  عملکردی در حوزه‌های رفتار مسئولانه می‌شود. نگاهی به روندهای جهانی و منطقه­‌ای نشان می‌­دهد که با افزایش اهمیت حوزه توسعه پایدار در سطح جهان، انتشار گزارش­‌های مسئولیت اجتماعی توسط سازمان­­‌ها، شتاب زیادی گرفته و در مواردی به الزامی قانونی جهت همکاری با برخی از سازمان‌ها بدل شده است. اهمیت این گزارش‌ها به حدی رسیده است که گزارش­‌دهی پایداری به سرعت به یک رویه استاندارد تبدیل خواهد شد و پیش­بینی می‌­شود به تدریج و در یک روند رو ­به ­رشد، با گزارش­‌های مالی سالانه سازمان‌ها ادغام شده و در قالب یک گزارش واحدارائه شوندو سوال پیش­روی مدیران در دهه آینده، «انتشار یا عدم انتشار» این گزارش‌ها نیست، بلکه «چگونگی انتشار» آنها خواهد بود.


  نظرات

آخرین اخبار